Koło Nowa Ruda2021-09-18bilety kolejoweb/oJanowice Wlk-Bolczów-Janowice Wlk12 km 500 m podejść; 17 pkt GOT"Na styku lata i jesieni - Rudawy"Przodownik Turystyki Górskiej kol. Edward Lada

Koło PTTK im. "Gwarków Noworudzkich"
w Nowej Rudzie
ma zaszczyt zaprosić Państwa
na "Na styku lata i jesieni - Rudawy"
w dniu 18. września 2021r.

Trasa wycieczki:

Janowice Wlk. - Starościńskie Skały - Zamek Bolczów - Janowice Wlk.

Miejsce zbiórki:

Stacja Nowa Ruda, 6:15
Uwaga! Przesiadka na stacji Wałbrzych Centrum!

Opis trasy:

12 km 500 m podejść; 17 pkt GOT

Zakończenie:

Stacja Janowice Wielkie, 15:30

Kierownictwo:

Przodownik Turystyki Górskiej kol. Edward Lada

Koszt:

bilety kolejowe

Zapisy:

Najpóźniej do godz. 12:00 dnia 2021-09-10 (także w Biurze Koła, Nowa Ruda, Rynek 2, tel. 74 872 0308)

Uwagi:

Na trasie planowane ognisko, proszę się zaopatrzyć.
Pociąg wraca do Nowej Rudy około 17:40.

Patronat medialny:

Koło PTTK im. "Gwarków Noworudzkich" zaprasza wszystkich chętnych, nie tylko z PTTK. Przypominamy jednocześnie, że członkowie PTTK z opłaconymi składkami członkowskimi korzystają z ubezpieczenia grupowego. Uczestnicy nie będący członkami PTTK mogą wykupić ubezpieczenie za 1 zł przy zgłoszeniu udziału z numerem PESEL najpóźniej na 3 dni przed planowaną imprezą.

REGULAMIN IMPREZY

2021-07-24

Na Szlaku Zamków Piastowskich po raz trzeci

2021-06-26

VI Rajd "Noc Świętojańska"

26 czerwca 2021 roku, po długiej przerwie wywołanej ogólnoświatową pandemią COVID-19 wreszcie (nieśmiało) wróciliśmy na szlaki.
Tym razem pod osłoną nocy przemierzaliśmy szlaki Wzgórz Włodzickich. Grupa 6-osobowa wyruszyła ze stacji kolejowej Ludwikowice Kłodzkie, szlakiem czerwonym przez wieś Ludwikowice, potem na osiedlu Borek opuściliśmy szlak i tajemnymi ścieżkami wokół Czerwienia (610) kluczyliśmy wokół Sokolego Garbu, aż do łąki nad Nową Rudą. Tam, nocą sesja fotograficzna i schodzimy ledwo widoczną, starą ścieżką do miasta, gdzie kończymy rajd, jak tradycja nakazuje, przy fontannie św. Jana.

2020-10-03

Rajd KARTOFELEK 2020

Oddział PTTK Kłodzko zorganizował rajd "Kartofelek"Tradycja tego rajdu sięga głęboko w przeszłość.W tym roku odbył się w dniu 3.10.2020 .Koło PTTK " Gwarków Noworudzkich " oczywiście z Nowej Rudy też zaakcentowało swoją obecnością.Do Kłodzka wybrało się dziesięć osób .Wędrowaliśmy trasą nr 3, od pręgierza na kłodzkim rynku do ulicy Śląskiej i dalej przez Owczą Górę,Wysoką Drogą w stronę Boguszyna a celem była kaplica a właściwie plac koło niej. Tradycyjnie ognisko i pieczenie kiełbasek. Najważniejsze jednak to spotkanie ze znajomymi ,rozmowy i wspomnienia innych rajdów i chwil spędzonych razem. Jak tradycja każe nie mogło obyć się bez konkursów i nagród.Nastroje były wspaniałe, nawet wiejący wiatr nie zdołał przygasić radości i śmiechów.Po godzinie 14 zostało ogłoszone zakończenie rajdu. Zdarzenie  przeszło do przeszłości. Został tylko powrót do Kłodzka ale już inną drogą. Nasza grupa pokonała odległość 12 km. W radosnych nastrojach powróciliśmy do domów. Dziękujemy organizatorom za miłą imprezę.

2020-09-12

II Rajd Porozumienia na Biskupiej Kopie

12 września 2020 uczestniczyliśmy w wyprawie na Biskupią Kopę, czyli II Rajdzie Porozumienia Sudeckiego Nysa – Kłodzko. Pierwotnie miał odbyć się  w maju, jednak przez covid został przeniesiony na wrzesień. W rajdzie uczestniczyło 10 członków naszego koła. Pogoda super dopisała, na szczycie pyszny bigos i super odznaka oraz dyplom uczestnictwa. Na wieży jedyną uciążliwością była rójka mrówek, która przeszkadzała w podziwianiu widoków. Rajd był bardzo udany.

2020-08-01

Rajd na Ostas, czyli "Czacha Dymi"

Nareszcie! Można było pójść w góry z najlepszym Kołem PTTK w okolicy. 1 sierpnia 2020r. 26-osobowa grupa noworudzkich "Gwarków" pod kierunkiem Przewodnika Sudeckiego, kol. Witolda Telusa (z merytoryczno-organizacyjnym wsparciem Honorowego Przodownika Turystyki Górskiej, kol. Czesława Dominasa i Przodownika Turystyki Górskiej, kol. Edwarda Lady) wyruszyła na podbój jednego z mniej znanych skalnych labiryntów w Górach Stołowych.

Ostas to niewielka formacja skalna niedaleko miasteczka Police nad Metuji, do której łatwo można dotrzeć samochodem lub szlakiem z pobliskiej stacji kolejowej. My wybraliśmy łatwiejszy dojazd na parking pod Ostasem.

Potem wędrówka pomiędzy fantazyjnymi skałkami, spośród których w pamięć zapadły: Sokół, Niedźwiedź, Trójpalczasta Skała, Diabelskie Auto, Czaszka, Zdrajca i Cyganka. Jest też kilka fajnych tarasów widokowych i całkiem wymagające technicznie skalne rozpadliny. Można się spocić.

Po Ostasu następne kroki na Kocici Hrad, czyli Koci Zamek. Ciasne szczeliny skalne (w sam raz dla kota), kręta ścieżka pomiędzy Rękawicą, Sokołem i Trygławem i jesteśmy u podnóża masywnego bloku skalnego, czyli rzeczonego Kociego Zamku. Szkoda, że wracać trzeba tą samą drogą...

Na koniec powrót na obiad w Broumovie i wyjazd do domu.

Dziękuję uczestnikom za cierpliwość i gratuluję wytrwałości.